Warning: Constants may only evaluate to scalar values in /home/napiachu/domains/mazurskiekoraj.pl/public_html/wp-content/plugins/easy-fancybox/easy-fancybox.php on line 40
Strefa relaksu | Mazurski Eko Raj

Puszcza Borecka Powierzchnia 14 tys. ha. Teren pokryty wzgórzami morenowymi, pomiędzy którymi licznie występują niewielkie jeziora. 92% powierzchni regionu zajmuje las o różnorodnym składzie — na piaskach bór, na glinie morenowej grąd. Drzewostan sosnowy ze znaczną domieszką świerku, dębu, grabu, lipy, brzozy, modrzewia i klonu. Na terenie Puszczy Boreckiej żyją żubry w stanie wolnym.
Występuje tu grupa większych jezior: Łaźno (5,6 km2, głęb. 18 m), Szwałk Wielki (2,1 km2, głęb. 11 m), Szwałk Mały (0,7 km2, głęb. 6,7 m), Litygajno (1,6 km2, głęb. 16,4 m), Piłwąg (1,3 km2, głęb. 3,6 m) oraz kilkanaście mniejszych. W Puszczy Boreckiej istnieje kilka rezerwatów leśnych: „Borki” (232 ha), „Lipowy Gaj”, „Lipowa Wyspa” na jeziorze Szwałk Wielki i „Mazury” między jeziorami Łaźno i Szwałk Wielki. Projektowane jest utworzenie parku krajobrazowego Puszcza Borecka.

Mazury Garbate to jeden z najpiękniejszych zakątków Pojezierza Mazurskiego. Największymi atutami jest wspaniały mikroklimat oraz duże obszary wodne i leśne sprzyjające rozwojowi turystyki i lecznictwa uzdrowiskowego. Miłośnicy spokoju znajdą tu wymarzone warunki do wypoczynku i poznawania piękna nieskażonej przez cywilizację przyrody. Doskonałe warunki dla żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy, myśliwych i obserwatorów dzikiej przyrody.     Granice Mazur Garbatych nie maja ścisłego określenia geograficznego. Kraina ta obejmuje obszar, który w literaturze niemieckiej z XIX i XX wieku nazywany był „Preussischer Landrücken (Pruski Grzbiet).  Między Gołdapią i Oleckiem rozciąga się pasmo Szeskich Wzgórz z najwyższym wzniesieniem Szeską Górą (309 m n.p.m.), trzecim pod względem wysokości po Wieżycy (329 m) i Górze Dylewskiej (312 m) wypiętrzeniu na całym Niżu Europejskim. Mazury Garbate to także określenie pod względem kulturowym i przyrodniczym obszaru zawierającego w sobie dwie puszcze (Borecką i Romincką). 

Zakwaterowanie kampingowe

Obecnie trwają prace w celu przygotowania odpowiedniego miejsca na camping i pole namiotowe. Jeśli nie jesteś zbyt wymagający możemy przyjąć Cię do naszego lasku. Szczegóły zakwaterowania poznasz dzwoniąc do nas.   Zapraszamy

Nowa Wycieczka

Nowa wycieczka ? Tak, każdego dnia możesz odkryć wiele dróg  przemierzając puszczańskie dukty, rozkoszując się bogactwem które niesie mazurski las, mazurskie pola i krajobraz wokół. Ruszając trochę dalej, możesz zobaczyć i odkryć ciekawe miejsca, zabytki przeszłości, pola bitew i wiele atrakcji turystycznych.

Dekalog św Franciszka

1.Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi. 2.Traktuj wszystkie rzeczy stworzone z miłością i czcią. 3. Tobie została powierzona ziemia jak ogród; rządź nią z mądrością. 4.Troszcz się o człowieka, o zwierzę, o zioło, o wodę i powietrze, aby Ziemia nie została ich zupełnie pozbawiona. 5. Używaj rzeczy z umiarem, gdyż rozrzutność nie ma przyszłości. 6.Tobie jest zadana misja odkrycia misterium posiłku: aby życie napełniało się życiem. 7. Przerwij węzeł przemocy, aby zrozumieć, jakie są prawa istnienia. 8. Pamiętaj, że świat nie jest jedynie odbiciem twego obrazu, lecz nosi w sobie wyobrażenie Boga Najwyższego. 9. Kiedy ścinasz drzewo zostaw choć jeden pęd, aby jego życie nie zostało przerwane. 10. Stąpaj z szacunkiem po kamieniach, gdyż każda rzecz posiada swoją wartość.

Kalendarz

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Facebook

Newsletter

Podaj swoje imię:
Podaj swój e-mail:

mapa

Lokalizacja

Gospodarstwo Ekologiczne Mazurski Eko Raj
Gajrowskie 17,11-510 Wydminy

woj.warmińsko-mazurskie
tel. 793 799 810 Gospodarstwo
tel. 511 315 875 konie
e-mail: mazurskiekoraj@gmail.com

Dane GPS:
54 stopnie 2 minuty 44 sekundy N
22 stopnie 11 minut 2 sekundy E